25 Nisan 2018 Çarşamba

"Hastanenin Ek Binasını Yapacağız"

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ziyaret etti. AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin,

12 Temmuz 2017 Çarşamba 13:55
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ziyaret etti. AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin,  “Malatya ile ilgili iş ve işlemlerinin takip edilmesinde Ankara’da her bakanlık ve kuruluşta sayın vekilimiz hep yanımızda olmuştur. Kendileri Battalgazi bölgesindeki gerek Yeşil Kuşak çerçevesinde okulların devri ile ilgili, gerek Askerlik Şubesi’nin devri, gerek diğer işlemlerimizin, ödeneklerinin takibi noktasında hep yanımızda oluyor. Battalgazi halkı adına kendilerine çok teşekkür ediyorum. Ortak paydamız Malatya ve Battalgazi çerçevesinde Battalgazi’yi daha yaşanabilir, çağdaş ve modern anlamda bir şehirciliğe kavuşturarak, mazisine layık istikbale hazırlamak için çalışmalarımız milletvekillerimizle, hükümetimizle ve diğer kurum ve kuruluşlarla birlikte sürdürüyoruz. İnşallah sayın vekilimizde sizlere müjdesini verir. Battalgazi’ye hem Eskimalatya’ya hastane yapılması hususu var, diğer taraftan da yıkılan eski Devlet Hastanesi’nin yerine yeni Devlet Hastanesi yapılması konusunda da bilgiler verecektir” dedi.
Başkan Gürkan, “15 Temmuz, milletimizin tarihinde önemli bir dönüm noktası olduğunu ifade ediyoruz. 15 Temmuzlardan ders alarak gelecek kuşaklara 15 Temmuzların olmaması noktasında neler yapmamız gerektiği hususunda da gerekli bilgi aktarımını sunmamız gerekir” diye konuştu. 
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise, Malatya’da güzel hizmetlerin yapıldığına dikkat çekerek, “Özellikle şehrimizin yarısını temsil eden Battalgazi Belediyemizi ziyarete geldik. Yaptığı çalışmaları sahada gidip gördüğümüzde ister Büyükşehir olsun, Battalgazi olsun, Yeşilyurt Belediyemiz olsun bir bütün olarak işin içine giriyorlar. Harika işler yapılıyor. Bunlara hep birlikte şahit oluyoruz. Vatandaşlarımız da yapılan bu hizmetler için bizlere dualarını esirgemediğine şahit oluyoruz. 2014’de Malatya Büyükşehir olmadan önce eski Battalgazi 15-20 bin nüfusa hitap ederken, bugün Büyükşehir olduktan sonra 300 binlik bir nüfusa hitap ediyor. Battalgazi artık koca bir şehir hüviyetine bürünmüştür. Büyükşehir olduktan sonra eksikliklerin giderilmesi noktasında bütüncül bir bakış açısıyla gerek il merkezinde olsun, gerek ilçelerde olsun, gerekse kırsaldaki önce köy, şimdi mahalleye dönüşen yerlerde yapılan çalışmalar bir şehir atmosferine ulaşmaları bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Yaşanabilir kentler statüsünde olan Malatya’mızın fiziki şartlarını daha iyi bir noktaya taşımanın gayreti içindeyiz. Bizler milletvekili olarak sürekli Belediye Başkanlarımızın yanındayız” ifadelerini kullandı. 
Eğitim alanında önemli adımların atıldığını kaydeden Milletvekili Şahin, “Eğitimle ilgili birçok bölgede okullar yaptık. Hamdolsun öğrencilimiz standartları yüksek okullarda eğitim öğretim almaya başladılar. Sınıflardaki öğrenci sayıları eskiden 60’ın üzerinde iken, şimdilerde artık 30’un altına düşmeye başladı. Eksik olan öğretmenleri artık tamamladık” şeklinde konuştu.
“Battalgazi ilçemize eski Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alana yeni bir Devlet Hastanesi yapacağız” diyen Milletvekili Şahin, Eskimalatya’ya Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ek binasının yapılacağını belirterek, “Aşağı şehir olarak ifade ettiğimiz Eskimalatya Ulu Caminin olduğu bölgede insan kalabalığı giderek artıyor. Orada yaşayan insanların sağlıkları da bizim için önemlidir. Orada poliklinik hizmeti veren bir sağlık kuruluşu hali hazırda var. Ancak yeterli değildi. Terör örgütü FETÖ’den devredilen Hayrun Nisa özel öğretim kurumunun binasını Vakıflar Genel Müdürlüğümüzden aldık. Sağlık Bakanlığına devrettik. Orasıyla ilgili tüm çalışmalarımızı yaptık. Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ek binasını yapacağız” dedi.
Eskimalatya’ya yapılacak olan Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binası bünyesinde madde bağımlılarının tedavi olmalarına yönelik bir merkezin de olacağını belirten Milletvekili Şahin, “Orada da hem poliklinik hizmetleri verilecek, hem de günümüz gençliği için en büyük tehdit olarak adledilen uyuşturucu kullanımı noktasında merkezimiz yok. Sadece Turgut Özal Tıp Merkezi’mizde var. Birde onun dışında Sağlık Bakanlığı olarak Elazığ’da vardı. Onun dışında madde bağımlılarının tedavileri için de bir merkez olacak. Hem o bölgedeki sağlık hizmetlerimizi, hem de madde bağımlılarımızın tedavisi için o merkezi de yakın bir zaman da faaliyete geçirmiş olacağız” diye konuştu.
Bülten
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Görüş Gazetesi Malatya Haberleri - 10 Şubat 2015 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV